Profil Plus s.r.o. Návrat na úvodní stránku

Profilové sklo LINIT

linit-skla na sobe

Profilové sklo figuruje již delší dobu na evropském trhu jako představitel stavebního materiálu, za jehož pomoci  lze vytvořit působivý projekt, jak v oblasti průmyslu, tak i občanské vybavenosti. Profilové sklo je zásadité vápenné lité sklo, válcované do profilu tvaru písmene U. Je průsvitné, avšak neprůhledné, s ornamentem na vnější straně. V poslední době je dodáváno  i sklo průhledné. >>přehled skel
Profilové sklo je nabízeno na trhu pod různými obchodními názvy, jako např. dříve Copilit, nyní LINIT, Reglit, Profilit atp... Všechny jmenované výrobky od různých výrobců jsou rozměrově identické, liší se pouze zabarvením skloviny.
V posledních letech je použití tohoto druhu skla poněkud zastíněno stále širšími možnostmi v nabídce speciálních skel pro opláštění budov, jejichž použití skýtá „luxusnější“ řešení projektu. Profilové sklo lze – kromě tradičního použití na prosvětlení průmyslových hal – použít i jako dělicí stěny v interiéru, jako prosvětlení menších provozoven, jako jsou autodílny, myčky aut, benzínové pumpy, drobné sklady atp. Dále ve sportovních zařízeních, halách a fitcentrech.
Profilové sklo v různých provedeních je nabízeno spolu s celým systémem hliníkových rámů a větracích prvků, jejichž kombinace splňují i ty nejnáročnější představy současných projektantů a architektů.

Je docilováno velkolepého prosvětlení prostoru, aniž by byl interiér oslňován přímým sluncem, díky dekoru je zajištěn stejnoměrný rozptyl světla, lepší než při použití klasických oken.
Nezanedbatelnou předností je i skutečnost, že při případném poškození pruhů skla lze tyto bez problému vyměnit a spáry opět uzavřít silikonem.
Oproti původním montážním postupům je současná metoda „pružnější“, při případném pohybu stavby je skleněným profilům v rámech dovolen vertikální pohyb, čímž nedochází k jejich praskání, což je docilováno též použitím silikonového tmelu ve všech spárách systému, který zůstává trvale pružný, nepraská, nevypadává.


Profilové sklo LINIT je dodáváno v různých šířkách a barvách. >>více

Rámy se usazují do hladkých otvorů a ukotvují se buď hmoždinkami a šrouby do zdiva, nebo samořeznými šrouby do ocelové konstrukce. Podklad musí být pevný a rovný, rámy nejsou samonosné, nelze plošně vypěňovat.
Profilové sklo se většinou zabudovává dvojitě, aby byl zajištěn co nejmenší únik tepla z budovy.
Profilové sklo LINIT je jedním z moderních stavebních materiálů, které zaručují trvalou životnost a stálost provedení.
Spolu s různě povrchově upravenými hliníkovými rámy tvoří skládačku, která může směle konkurovat všem na trhu dostupným druhům průmyslového zasklení.

razeni ramu v systemu1
 

Pokud jde o požární odolnost skla LINIT, patří sklo  k nehořlavým látkám, které se řadí ke stavebním materiálům třídy A, sklo spadá do třídy A1 – zkouška otevřeným ohněm, a na tyto materiály nejsou vyžadovány dle DIN 4102 protipožární zkoušky. Pokud by se toto sklo použilo jako protipožární stěna, potom musí být zabudováno do ocelových rámů opatřených protipožárním nátěrem, ve skle musí být zataveno 16 podélných drátů a ve stranách skel po jednom drátu. Takto upravené sklo se vyrábí pouze na zakázku. Ačkoliv se Linit běžně jako protipožární stěna nepoužívá, tak při dodržení všech popsaných podmínek dosahuje tento systém zasklení T 30.

Zasklení profilovým sklem je nutno řadit mezi požárně otevřené plochy.


Profilové sklo LINIT odpovídá normě DIN 1249, část 5 a protokolu o shodě výrobku č. 04-5001 vydaném TZÚS Praha, pobočka Teplice a používané hliníkové rámy podléhají STO-05-0534 vydaném VÚPS Praha a na celý systém předkládá firma prohlášení o shodě výrobku..


LINIT - druhy rámů

LINIT - druhy skel

LINIT - okenní systém

LINIT - technické a fyzikální vlastnosti

LINIT - tepelná izolace

LINIT - reference 


 

linit-logo-h

Poslední reference

13.07.2011 | Reference

Čapí hnízdo13.07.2011 | Reference

Sokolovna Uhříněves13.07.2011 | Reference

ZŠ a MŠ Osová BitýškaZasílání informací o akcích

Ochrana osobních údajů

 

©ProfilPlus, info@profilplus.cz